T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sinop İl Sağlık Müdürlüğü Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sinop İl Sağlık Müdürlüğü Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sağlık Müdürü Dr. Fatih Reyhanlıoğlu'nun ilk aşıyı olmasıyla Sinop'ta aşılama süreci başladı

Güncelleme Tarihi: 10/02/2021

Sinop İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Reyhanlıoğlu’nun olduğu ilk aşıyla Sinop’ta aşılama süreci başladı. 
Korona virüsü ile mücadelede dün akşam yeni bir aşamaya geçildi. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın canlı yayında aşı olmasının ardından Tüm Türkiye’de süreç başladı. Sinop’ta da bugün ilk aşılama programı yapıldı ve ilk aşı İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Reyhanlıoğlu’na, Sağlık Müdürlüğü yöneticilerine ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimine yapıldı. Sağlık Müdürü Reyhanlıoğlu Sinop’ta tüm sağlık çalışanları için 2 doza yeteri kadar aşının geldiğini ve ilk aşılamaya 2 gün içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini  belirtti. 
Sinop İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Reyhanlıoğlu, “Sağlık Bakanımızın ilk aşıyı olmasıyla birlikte ülkemizde aşılanma süreci başlamış oldu. Tüm illerde eş zamanlı olarak bugün tüm tesislerde aşılama hizmetleri başlatıldı. Bizim ilimizde de hem il merkezimizde hem de ilçe hastanelerimizde oluşturduğumuz aşı polikliniklerinde aşılama hizmeti sağlık çalışanlarımız için şu an başladı. Şu an itibarıyla başlattığımız aşılama sürecini tüm çalışanlarımız için yüzde 80 oranında tamamlamayı planlıyoruz. İki gün içerisinde de hedefimize ulaşmayı yani tüm çalışanlarımızın aşılanmasının tamamlanmasını hedefliyoruz. Tüm sağlık çalışanlarımız kamu ve özeldeki poliklinik ve muayenehane işleten sağlık çalışanlarımız da dahil olmak üzere bu aşılama hizmetinden istifade edebilirler. Çalışanlarımız kendi çalıştıkları sağlık tesislerinde aşılama hizmetinden faydalanabilirler. Aşılama hizmetinden faydalanılması için MHRS’den randevu alınması esastır. Şu anda sağlık çalışanlarımız için MHRS randevu cetvelleri tanımlanmış durumda. Bugün itibarıyla süreç başladı hepimiz için hayırlı uğurlu olsun. Tüm sağlık çalışanlarının iki doz aşılamasını sağlayabilecek kapasitede aşımız bakanlığımız tarafından gönderildi. Şu an için aşıda herhangi bir lojistik sıkıntımız yok” dedi.

Aşıların tamamlanmasından sonra yaptıkları açıklamayı sonlandıran Reyhanlıoğlu ve beraberindeki yöneticiler Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde başlayan aşılamaya katılmak üzere Müdürlük’ten ayrıldı.
  • asi2.png
  • asi3.png
  • asi4.png
  • asi1.png
  • asi5.png
  • asi.png